Garanti ve Deri Kullanım TavsiyeleriSatın aldığınız ürünler idea4id’nin tescilli tasarım ürünleridir. Her bir ürün sonsuz bir özen ve itina ile geleneksel saraciye yöntemleri kullanılarak elde üretilmektedir. Satın alırken gördüğünüz ürün fotoğrafı ile elinize ulaşan sipariş renk tonu ve doku anlamında farklılık gösterebilir. Bu farklılık her bir idea4id ürünün model olarak aynı olmasına rağmen, kendine has ve eşsiz olduğunun garantisidir. Bu, ürününüzün kalitesinde bir eksik ya da kusur var demek değildir. Aksine, kalitesini ve değerini arttıran, deri malzemesinin kendine has bir simgesi, işaretçisidir.


Deri çanta ve aksesuarlar ürünlerinde, açma kapatma, uzatma, kısaltma gibi fonksiyonellik ihtiyaçlarını çözmek üzere metal aksesuarlar kullanılmaktadır. Bu aksesuarlar kalitesi ve garantisi sertifikalanmış İtalyan ve Alman malıdır. Ürün açıklamalarında bu detaylar açıkça belirtilmektedir.


Kullanım ile metal aksesuarların renginde değişme yaşanması olasıdır. Deri ise doğal yollarla tabaklanan vaketa deri olduğu için, ve sizinle gerçek anlamda yaşayacak, nefes alacak bir ürün olduğu için zamanla renginde açılma ya da koyulaşma gibi farklılıklar gösterecektir. Bu ürünün kalitesinde bir eksik olması değil, derinin tabaklanmasında kullanılan yöntemlerin doğal sonucu olup, değer katacaktır.


Bu gibi değişimler, ürünün garantisinin dışında tutulmakta, kusur sayılmamaktadır. Kullanımdan kaynaklanan çizilme, yırtılma gibi kusurlar, müşterinin kendi sorumluluğundadır. Fakat, müşterinin memnuniyetinin sağlanması ve mağdur edilmemesi için idea4id tasarım ekibi her zaman bu konular ile ilgili danışmanlık ya da tamir hizmeti vereceğini garanti eder.


Derinin bakımı için belirtilen bakım kremleri haricinde, kimysal içerikli kremlerin kullanılması derinin nefes alan dokusunu kapatmakta ve ömrünü kısaltmaktadır. Bu sebeple tavsiye edilenin dışında bir destekleyici ürün kullanılmaması tavsiye olunur. Deri ürünleriniz hassas ürünler olması bakımında özenle kullanmanız tavsiye edilir. Kullanmadığınız vakitlerde özel bez çantalarında muhafaz ediniz. Genel temizlik için daima kuru ve pamuklu ya da yünlü bir bez tercih etmelisiniz. Ürününüzün Suya maruz kalması durumunda çabucak kurutmanız halinde leke kalmasını önleyebilirsiniz.


Ürününüzde özel el işçiliğine dayanan üretiminden kaynaklı herhangi bir kusuruna ya da hatasına karşı, mail aracılığı ile belirtmeniz halinde, idea4id.com olarak ürününüzü belirtilecek şartlar dahilinde tamir etmeyi garanti ediyoruz. Garantinizin geçerliliğini kesinleştirmek için çantanızın ya da aksesuarınızın üzerinde yer alan kimlik kodunu (ID_ _ _ _ _ _ ) size ulaştıktan sonra, idea4id.com’dan kayıt etmenizi tavsiye ederiz. Bu danışma, tamir ve geri bildirim süreçlerini kolaylaştırıp hızlandıracak bir araçtır.


Sahip olduğunuz ya da olacağınız deri ürünlerin garantisi ömür boyudur. Idea4id her koşulda size destek ve hizmet vereceğini taahhüt etmiştir.